Czakra
Zacznijmy od krótkiej definicji. Czym jest czakra? Czakra (wymawiana cza - kra z rozbrzmiałym cza ") jest centrum energii. Pochodzący z Sanskrytu, to dosłownie oznacza koło poprzez powiązanie z jego funkcją jako wir przędzenia energii współdziałającej z różnymi układami fizjologicznymi i neurologicznymi w ciele.

Czakry są ośrodkami energetycznymi w organizmie człowieka, które pomagają regulować wszystkie jego procesy, od funkcji narządów do układu immunologicznego i emocji. Zwykle możemy policzyć 7 czakr znajdujących się w całym ciele, od podstawy kręgosłupa aż do korony głowy. Każda czakra ma własną częstotliwość wibracji, która jest przedstawiona poprzez określoną barwę czakry i reguluje określone funkcje, które pomagają sprawić, że jako człowiek dobrze prosperujesz czy funkcjonujesz.

Te wirujące koła energii odpowiadają masywnym ośrodkom nerwowym w ciele. Każda z siedmiu głównych czakr zawiera wiązki nerwów i głównych organów oraz nasze psychiczne, emocjonalne i duchowe stany bytu. Ponieważ wszystko się porusza, ważne jest, aby nasze siedem głównych czakr pozostawało otwartych, wyrównanych i płynnych. Jeśli występuje blokada, energia nie może przepływać.

Centrum ludzkiej zdolności ekspresji, komunikacji i inspiracji. Łączy niższe czary z koroną; most między myślami a uczuciami, impulsami i reakcjami; komunikuje zawartość wszystkich czakr ze światem zewnętrznym.

Eter jest podstawowym elementem tworzącym dolne czakry: ziemię, wodę, ogień, powietrze.

Medium dźwięku, słowa mówionego, boskiego słowa stworzenia; element komunikujący, mediator informacji na wszystkich poziomach istnienia.

Eter określa się również jako astralne światło, w którym zapisywane są wszystkie zdarzenia, myśli, uczucia od początku czasu. Czakra gardła zapewnia wewnętrzną odległość, dzięki czemu można zastanowić się nad myślami, działaniami.

Słuchanie wewnętrzne: postrzeganie własnego wewnętrznego głosu, inspiracja, rozwój jednomyślności i stałości zdania oraz poglądów, zaufania do osobistych wytycznych, świadomość własnej prawdziwej misji w życiu.

Rozpoznawanie wewnętrznych światów jest tak realne jak materialny świat zdolny do pochłaniania, przesyłania informacji z bardziej subtelnych sfer.

Jednak większość joginów (zarówno indyjskich, jak i zachodnich) znają system siedmiu czakr jedynie poprzez prace z szesnastego wieku, a raczej poprzez stosunkowo niespójne i mylące tłumaczenie, wykonane przez jednego uczonego myśliciela w 1918 roku.

Genitalia. Obszar miednicy, organy rozrodcze, nerki, pęcherz, wszystkie płyny, takie jak krew, płyn limfatyczny, wydzieliny trawienne, nasienie.

Wątroba i trawienie: analizuje jedzenie spożywane, oddzielające użyteczne i przekształcające się w użytek.

Wyższy poziom: akceptacja i integracja naszych uczuć.

Gruczoły rozrodcze, jajniki, gruczoł wydzielniczy, jądra. Estrogeny, testosteron.

Organy poznania: język.

Organy działania: ręce.

Komentarze