Równoważenie czakr jest proste!Odkryj, jakie są czakry, symbole czakry, czakry i jak zrównoważać czakry każdego dnia.

Podobnie jak pragnienie (kiedy czujesz pragnienie, jesteś już odwodniony), fizyczne objawy pomijają długotrwałe nierównowagi ciała energetycznego. Aby przywrócić energię do czakr, może być wymagana fizyczna zmiana, taka jak w przypadku gojenia rany. W sumie można by nawet powiedzieć, że to takie gojenie czakry, ale takiego sformułowania się raczej nie używa. Czakry się leczy oraz uzdrawia, a nie goi.

Jednak kiedy zmieniamy coś w naszym życiu, możemy nabawić się stresu, który wywołuje niepożądane objawy, a następnie możemy powrócić do naszego naturalnego stanu równowagi i zdrowia.

Kwiat lotosu znany również jako kwiat tysiąca i jednej nocy, opiera się na leczeniu głowy, mózgu i umysłu. Czakra mózgu łączy nas z boskim źródłem, Bogiem lub uniwersalną świadomością. Kiedy czakra ta jest otwarta, czujemy, że energia napełnia nasze ciało i łączy nas ze wszystkimi innymi istotami na tej planecie. W źródle tej czakry dowiadujemy się, że jesteśmy czystą świadomością, połączoną ze sobą i zasadniczo ze wszystkimi ludźmi na naszej planecie.

Kolejna czakra o której chcę powiedzieć, to czakra która dotyczy zmysłowości, seksualności i pragnienia przyjemności. Jest w dolnej części brzucha a jej kolor to pomarańczowy. Czakra ta jest związana z wodą jako elementem.

Pragnienie miłości oraz odczucie miłości do partnera – to wszystko sprawia, że czakra ta jest tak bardzo wyjątkowa. Miłość wszakże to jedno z najwspanialszych uczuć.

Czakra odpowiedzialna za miłość mówi: ja pragnę. Żyj swoją pasją, niezależnie od tego, co może nią być. Jakie są twoje marzenia? Jak chcesz żyć? Napisz swoje marzenia i zrealizuj je, wyjdź do świata i uczyń je swoją rzeczywistością – dzięki marzeniom i ich realizacji rodzisz się niemalże całkowicie na nowo.

Następnie medytując nad czakrami powinieneś wyobrazić sobie życie dające energię, którą oddychasz wraz z powietrzem. Zobacz tę energię jako żółtawo-pomarańczowy kolor. Zobacz tę energię obejmującą całe Twoje ciało i napisz swoją aurę. Ponieważ ta energia wpływa na Twoją aurę, wyobraź sobie aurę rosnącą, jaśniejszą i obciążoną tą niesamowitą energią. Wykonuj ten krok stopniowo i coraz jaśniej i zachowaj tę energię płynącą z każdym oddechem.

Komentarze