Jakie są czakry?Dajemy to i bierzemy to, co nosimy w sobie od zawsze. Nasze życie zasilane jest energią elektryczną i niewidzialną. I nie, nie mówimy o tym kopnięciu piłkarza Radomiaka w meczu z Legią Warszawa. Spójrzmy natomiast na siedem czakr - co to jest, co to znaczy i jak możemy je wykorzystać, aby zrównoważyć siebie i funkcjonować lepiej niż kiedykolwiek.

Funkcja: Siła Woli. Komunikacja, uczciwa wypowiedź, artykulacja. Wyznanie. Należy pamiętać, że zarówno miłosierdzie, jak i wyrok znajdują się w gardle. Komunikuj się w pełni uczciwości. Oddaj osobistą wolę Boskiej woli.

Uczciwość to Uczciwość a to jest równe Rozwojowi!

Nie osądzaj.

Piąta czakra jest pomostem między naszymi myślami a uczuciami, impulsami i reakcjami, poprzez słowo mówione.

Rzeczywiście, różne hormony wydzielane przez te gruczoły mają dramatyczny wpływ na ludzką psychikę, a nierównowaga w jednym z obszarów może powodować zaburzenia psychiczne lub fizyczne u dowolnej osoby.

To, czy zmiany w stanie ciała mają wpływ na kwestie duchowe, jest przedmiotem sprzeciwu nawet wśród teorii indyjskich, a różne systemy konceptualizacji, indyjskie i zachodnie, w tym przypadku jedynie częściowo są zbieżne.

Oprócz tego głównego tekstu z Indii, inni zachodni autorzy próbowali opisać czakrę, a zwłaszcza teozofię. Wielu nowych pisarzy wiekowych, takich jak duński autor i muzyk Kjaerulff w swojej książce „Koła Życia” pisał swoje opinie na temat czakr w bardzo szczegółowy sposób, w tym powody ich wyglądu i ich funkcji.

Czakra indygo jest znana jako trzecie oko i dotyczy świadomości wizualnej i percepcyjnej. Jest ona reprezentowana przez lotos z dwoma płatkami: dwa płatki dla żeńskiej i dwa płatki na dwa kanały psychiczne i różne inne symbole.

Jest związana z gruczołem szyszakowym, a medytacja do niego sugeruje, aby dać jedno mocarstwo psychiczne. Perspektywy tego spojrzenia są ... mgliste.

Komentarze